Hullámos papagáj (Melopsittacus undulates)
Az első papagáj az 1840-es években került Európába, és azóta a világ egyik legnépszerűbb diszmadara. Tartása könnyű és olcsó, a faj szelid természetű, barátságos és egyszerűen szaporitható. kiváló beszédutánozó képesssége van. A készen kapott játékokkal is elszórakozik, de meghálálja ha időt szánunk rá.
Rengeteg szinváltozata van.
A him udvarláskor a begyéből felöklendezett, félig megemésztett magvakkal eteti. Sokan összetévesztik a hányással.
Ha nincs párja akkor egy tárgyat nevez ki magának mint´´tojót´´ de ez csak a himekre igaz.
Ötlet: a beszéd tanitását kb. 6 hetes korban kezdjük. A him madarak gyorsabban tanulnak, és több szóo sajátitanak el, mint a tojók.
Ezt a fajt tarthatjuk részben fedett röptetőben vagy kalitkában is.
A fészekodú méretei legyenek a 25×15×15 cm, 5 cm-es röpnyilással.
Étrend: gyári magkeverék hullámos papagájok számára, a magvak mellett biztositsunk zoldségeket. A maghéjat a madár visszaköpi a tálba, ezért úgy látszik mintha a tál telelenne. VIGYÁZAT! a tál telinek tűnhet, és ha nem kontroláljuk a madár éhenhalhat!!!
A kalitkában legyen mindig madárhomok és szépiacsont.
Fajok megkülönböztetése: a himek viaszhártyája (csőre felett) kék!
Hírek
Lassan beköszönt az ősz. A madaraink ebben az időszakban dobálják el tollaikat, és cserélik téli tollazatra.
Meglehet, hogy a madár a körmeit is eldobja, de ne ijedjünk meg, mert nincs a madárnak semmi baja. A madár télen téli álmot nem alszik, ezért nem kell semmi olyat betartani, hogy ne zaklassuk, mert téli álmot alszik. A madarat továbbra is lehet foglalkoztatni. Sőt, télen a madarunkra több időnk van, mert bent van köztünk, ezrét kénytelenek vagyunk hozzá szólni.
A madárnak télen, megfelelő meleget tartsunk, mert megfázhat, ami nem vezet jó dolgokhoz. Biztositsuk be télre a gyógyszereket, és tápozhatjuk a madarat.